Нораїр Нурікян народився 26 липня1948 року у місті Сливен. У 1966 році Нораїр почав займатися важкою атлетикою під керівництвом Івана Абаджієва. У 1969 році молодий спортсмен дебютував у складі національної збірної на чемпіонаті Європи у Варшаві, здобувши бронзову медаль. 1972 рік став тріумфальним для Нурікяна (цього року важкоатлет став олімпійським чемпіоном та чемпіоном світу, а на чемпіонаті Європи здобув срібну медаль). У 1976 році Нурікян перевершив досягнення 1972 року (переміг на Олімпійських іграх у Монреалі, здобув золоту медаль на чемпіонаті світу у Берліні та став чемпіоном Європи). У 2001-2005 роках Нораїр Нурікян був віце-президентом Міжнародної федерації важкої атлетики. Також Нурікян працював суддею на найпрестижніших міжнародних змаганнях (Олімпійські ігри 2008 року у Пекіні).