Володимир Казакліу | |
---|---|
Народився | 1890 Котюженій-Марі, Шолданештський район, Молдова |
Помер | 1950 Бухарест, Румунія |
Країна | ![]() |
Діяльність | політик |
Знання мов | румунська |
Володимир Казакліу (1887, Кушелаука, Бессарабія — 1950, Бухарест) — студент, молдовський/румунський політик, член Сфатул Церій.
Сім'я
Родина Казакліу відіграла важливу роль у Великому Союзі; Іон Казакліу був дядьком Володимира, а Ґріґоре Казакліу — його братом.
Освіта
Середню освіту отримав у Кишиневі, потім навчався в Політехнічному інституті, а також Київському університеті на сільськогосподарському відділенні.
Політична діяльність
У 1917 році разом з Владом Богосом, М. Михайловичем-Роса-де-Діл, з молодшим лейтенантом В. Чекатті і Н. Гросулом (майбутнім депутатом Сфатул Церій), а також групою колишніх ув'язнених-арделян реорганізують студентський гурток молдаван Києва. Цей гурток вирішив, що буде боротися за те, щоб освіту в школах Бессарабії і служби в церквах зробити рідною мовою народу. 3 квітня 1917 року, коли в редакції газети Cuvânt Moldovenesc було засновано Молдовську Національну Партію під головуванням Пауля Гора, він входитиме до складу керівництва цієї партії.
Володимир був членом Національно-демократичної партії, фракції Молдавського блоку. До Сфатул Церій його делегували студентські спільноти Києва та Одеси, що презентували молдован за Дністром.
Сфатул Церій
Володимир Казакліу був членом Сфатул Церій, парламенту Молдови між 1917 і 1918 роками. 27 березня 1918 року Володимир Казакліу (як Іон і Ґріґоре) проголосував за союз Бессарабії з Румунією. У Сфатул Церій він був членом Комісії з тлумачень.
Галерея зображень
-
Марка випущена Республікою Молдова, 1998 року
Див. також
Примітки
Бібліографія
- Gheorghe E. Cojocaru, Sfatul țării: itinerar, Civitas, Chișinău, 1998, ISBN 9975-936-20-2
- Mihai Tașcă, Sfatul Țării și actualele autorități locale, «Timpul de dimineață», no. 114 (849), 27 iunie 2008 (page 16)
Посилання
|